Зв‘язок колірної температури в штучному освітленні і біологічних циклів людини

Колірна температура це одна з головних характеристик штучного освітлення. На сьогодні наукою вже встановлено, що колірна температура має прямий влив на біологічні ритми в організмі людини. Через це дуже важливо, щоб в залежності від призначення приміщення та типу робіт на робочих місцях зберігалися норми не лише з рівня освітленості, а й з кольорової температури.

Звісно кольорова температура вже давно є не просто декоративною складовою штучного освітлення, що використовувалася для освітлення архітектурних споруд (детальніше про це ви можете почитати у нашій статті), але й є невід‘ємною складовою гігієни робочих місць у складі освітлення. Далі ми наведемо приклади приміщень та колірну температуру штучного освітлення яка необхідна згідно норм.

Робочі місця в офісному приміщенні, школах та дитячих садочках.

Для даного типу приміщень необхідно особливий підхід. Ідеальним рішенням є чергування кольору світла згідно денного циклу:

Нейтрально білий колір освітлення(3700-4500К) для ранкової пори ( з 7 по 11 годину);

Холодний білий колі р освітлення (4700-5500К) для денної пори, коли сонце в зеніті( з 12 по 15 годину);

Нейтрально білий колір освітлення(3700-4500К) для переходу до вечірньої пори(з 16 по 17 годину);

Теплий білий колір освітлення (2700-3500К) для вечірньої пори (з 18 по 19 годину).

 

Це зумовлено циклом Сонця та небесного зводу, яке змінює колір свічення згідно вказаним часовим рамками. Також потрібно враховувати цикли сходу-заходу сонця в залежності від пори року. Найбільш ефективним способом реалізації буде світлові пристрої з двома-трьома типами кольорової температури, що регулюються системами керування згідно графіку.

Останні новини