Проектування

Згідно із законодавством України кожне будівництво повинно мати архітектурний проект, складовою частиною якого є світлотехнічний проект (проект освітлення) цього об’єкта.

Компанія Стрімлайт пропонує проект зовнішнього освітлення для: споруд, будівель, житлових комплексів, торгових центрів, освітлення прилеглих до фасаду територій, архітектурних пам’яток, а також вулиць, парків.

Проект освітлення – це посібник з організації світла, є технічним завданням до електротехнічного проекту. У ньому повідомляється, що і як зробити, яке обладнання використовувати і в яких місцях встановлювати, щоб отримати бажаний результат. Проект створюється командою інженерів-світлотехніків і дизайнерів і являє собою набір візуалізацій, креслень, специфікацій і документів, які називаються робочою документацією.

Світлотехнічний проект має наступні етапи:

Обробка вхідних матеріалів (фото, креслення, модель об’єкту)

Вивчається об'єкт. Інженери-світлотехніки переглядають документацію об'єкта, заміряють і фотографують його. З урахуванням цього знаходять відповідний спосіб реалізації задумки замовника. Складається технічне завдання, обговорюються ідеї проекту підсвічування. Визначається орієнтовний бюджет, щоб інженери-світлотехніки змогли знайти оптимальне за ціною рішення задачі, оцінюється обсяг робіт і встановлюються терміни проектування освітлення.

Створення концепції освітлення

На даному етапі завданням є точно підібрати концепцію освітлення, ознайомившись з вхідними матеріалами. Продумати основну ідею підсвічування фасаду будівлі і прилеглої території. Важливо врахувати архітектурні особливості, тонкощі, які хотів передати архітектор, і інші фактори: розміщення, фонове освітлення середовища, норми освітленості, правила електробезпеки, архітектурні закони для даного типу об'єкта. Найчастіше робиться кілька концепцій, щоб замовник зміг обрати найбільш прийнятний варіант підсвічування.

Дизайн-проект (візуалізація освітлення)

Візуалізується вибрана концепція на зображенні об'єкта, для повного розуміння ефектів, щоб замовник зміг побачити передбачуваний результат і зрозуміти чи таке підсвічування відповідає його очікуванням.

Розрахунок в програмному середовищі і 3D-візуалізація

Для точного дотримання державних будівельних норм ми проводимо розрахунки освітленості в програмному середовищі: - моделюється зона освітлення, будівля або фасад будівлі або освітлюється територія; - підбирається вид, тип і модель освітлювального обладнання, яке планується безпосередньо встановлювати на об'єкті - обов'язково враховується потужність, світловий потік, кут розсіювання світлового променю і колір випромінювання; - прораховується необхідна кількість освітлювальних установок для забезпечення освітленості згідно з нормами, і коректне розташування підібраного обладнання;

Підбір обладнання з техніко-економічним обґрунтуванням

При підборі враховується зовнішній вигляд, вартість і характеристики згідно з проведеними розрахунками. На цьому етапі формується більш-менш точний бюджет на створення проектного освітлення. Складається таблиця з переліком обладнання, коротким описом і вартістю кожної позиції. Надаються специфікації замовнику.

Підготовка креслень з місцями встановлення світильників

Після розрахунків ми маємо кількість і розташування джерел світла. Місця установки освітлювального обладнання схематично зображуються на кресленнях фасаду об'єкта і планах. Це покаже місця виведення кабелю на фасад (територію), що і буде технічним завданням до електротехнічного проекту.

Проект архітектурного освітлення. Презентація проекту

Готується повний проект, збираються всі частини документації, і узгоджується архітектором, замовником і держорганами. Якщо не узгодити, влада може заборонити використання художнього світла. За узгодження відповідає компанія, яка розробляє проектне освітлення.

Проектування ландшафтного освітлення та прилеглої території (за необхідності)

Дуже важливо приділити увагу прилеглою до фасаду території, так як вона дає додаткове освітлення і сприйняття загальної картинки. Також для освітлення ландшафту обладнання підбирається відповідно до обладнання на фасаді.

Наші проекти в цьому напрямку