Головні принципи та ідеї проектування освітлення

Освітлення – тепер це невід’ємна частина архітектурних споруд, будівель, будинків, приватних котеджів, культурних пам’яток архітектури, торгових центрів, магазинів.

Світлова підсвітка має як практичне значення, тобто технічне освітлення, яке вимагають ДБН, так і естетичне значення, тобто архітектурне освітлення для того, щоб не тільки виділити об’єкт серед інших, але і підкреслити тонкощі, особливості, деталі архітектури.

Технічне освітлення забезпечує безпеку, зручність, функціональність, надійність.


Приклади застосування технічного освітлення: вулиці, тротуари, паркові зони, стадіони, прилеглі до споруд території, освітлення зони паркування, пішохідні переходи, зони проїзду, внутрішнє освітлення торгових центрів, будинків.

Для точного дотримання ДБН світлотехнічні компанії проводять розрахунки освітленості в програмному середовищі DIALux:

– для початку моделюється зона освітлення, будівля або фасад будівлі;

– підбирається вид, тип і модель освітлювального обладнання, яке планується безпосередньо встановлювати на об’єкті;

– обов’язково враховується потужність, світловий потік і кут розсіювання світлового променя;

– прораховується необхідна кількість обладнання для забезпечення освітленості за нормами;

– освітлювальне обладнання розставляється на кресленнях.

Іноді технічне освітлення несе і естетичне навантаження, так як часом містить в собі декоративні елементи. Архітектурне освітлення має дуже важливе значення для виділення об’єкта серед інших, створення зорового комфорту, підкреслення особливостей архітектурних рішень і створення почуття затишку і краси.

Приклади використання такого освітлення: житлові комплекси, будинки, культові споруди, театри, пам’ятники культури, школи. У цьому випадку основним завданням є точно підібрати світлову концепцію, продумати основну ідею підсвічування фасаду та прилеглої території. Важливо врахувати архітектурні особливості і тонкощі, які хотів передати архітектор.

  

І, нарешті, декоративне освітлення. Цей вид освітлення також в чималому ступені відповідає за естетичне сприйняття об’єкта. Це освітлення торгово-розважальних центрів, місць відпочинку, внутрішніх приміщень, тут важливий акцент на деталях і функціональні особливості. Освітлення декоративних елементів, що створюють атмосферу затишку і комфорту. Динамічні ефекти і варіанти підсвічування, гра зі світлом і тінню, експерименти з кольором з використанням RGB-світильників або стрічок, створення позитивних відчуттів від виду самого світильника, коли світильник не тільки виконує роль джерела світла, але і служить прикрасою або доповненням інтер’єру.

Приклади використання – підкреслення парково-ландшафтних особливостей (підсвічування кущів і дерев), світлові композиції, інсталяції з використанням різних кольорів і динаміки, світлові шоу, медіа фасади.

Останні новини