Освітлення – мистецтво творити прекрасне

Освітлення, підсвічування – це мистецтво вдосконалення, мистецтво творити красу, роблячи неможливе за допомогою світла.

Освітлення може бути акцентним, загальним заливаючим, локальним, декоративним, контурним, ландшафтним або фоновим. З кожним доданим променем в цілому змінюється вся картина. Виявляються нові деталі, акцентується увага на важливому, приходить усвідомлення задумки архітектора, підкреслюється велич і монументальність споруди.

Приклади освітлення колон:


За допомогою освітлення можна передати цілий спектр емоцій. Удосконалити, відновити красу споруди.

Приклад правильного і вдало підібраного обладнання:

На фото зображена Катерининська церква в Чернігові, її зовнішній вигляд ДО і ПІСЛЯ виконання компанією «Стрімлайт» робіт по архітектурному підсвічуванні фасаду.

Заливаюче світло в повному обсязі передає велич і неповторність цього пам’ятника культури. Окремо висвітлені куполи, є архітектурною особливістю цієї церкви. Чи не спостерігаються перепади яскравості і колірної температури. Світлотехнічний проект був виконаний з акцентом на реалізацію декоративного аспекту архітектурного освітлення, з урахуванням особливостей і культурної цінності пам’ятки архітектури.

Контурне підсвічування виділяє деталі, на які хотів звернути увагу архітектор.Зазвичай контурне освітлення здійснюється за допомогою світлодіодної стрічки. таким способом можна окреслити верх будівлі щоб створити штучний горизонт, та виділити фасад серед нічного неба. Наприклад як це зроблено на ЖК Новопечерські Липки.

ЖК «Новопечерские липки»

Чи контурне окреслення на ЖК Бульвар фонтанів.

Останні новини