Вплив колірної температури на сприйняття світлового образу об’єктів

Для створення образу на тлі нічного неба в місті або за його межами світлотехніки використовують найрізноманітніші типи штучних джерел світла. Сьогодні найбільш поширеним є використання світлодіодних світильників, світильників з металогалогенними лампами і світильників з люмінесцентними лампами.

Для створення художнього класичного світлового образу використовуються в основному джерела світла з білим кольором світіння (більш детальна інформація в статті про колірну температуру).

Залежно від особливостей фасаду вибирається найбільш підходящі типи освітлювального обладнання. Важливою складовою створення образу є також колірне сприйняття спостерігача.

На конкретних прикладах можна виділити наступні групи:

1. Класичні будівлі і пам’ятники архітектури. Для даної групи рекомендується використовувати джерела світла з теплою колірною температурою (2700-3500К). Це викликає асоціацію з природним джерелом світла – вогнем. Образи класичних фасадів найчастіше асоціюються з історичною цінністю будівлі. Матеріали, використовувані для даних типів будівель, як правило, цегла, дерево, камінь, мають теплі кольори.

2. Будівлі з фасадами типу модерн. Дані типи в основному асоціюються з розвитком технологій і відповідно для підкреслення образу фасаду необхідно використовувати більш яскраві джерела світла. Рекомендується використовувати джерела світла з нейтральним і теплими спектром випромінювання (2700-4500К). Матеріали використовувані для даного типу фасадів в основному метал, камінь, бетон і цегла – мають відтінки теплих кольорів і сірий колір.

3. Будівлі з фасадами типу «постмодерн». Цей тип будівель найбільш різноманітний. Оскільки даний вид фасадів значною мірою намагається повторити класичні нотки на новий манер, єдиний спосіб для даного типу вибрати дуже складно. Залежно від кольору обробки фасадів рекомендується використовувати всі стандартні типи колірних температур. У деяких випадках допустимо навіть змішування колірних температур. Але цей образ повинен відповідати кольору фасадів, на які планується направляти світлову пляму.

Всі наведені фотографії та візуалізації – роботи світлотехніків компанії Стрімлайт.

Останні новини